apelviken - Nyhet: Lediga säsongsplatser, 16 januari 2012
16 januari 2012

Lediga säsongsplatser

Efterfrågan på säsongsplatser på apelviken.se har varit lika stor som vanligt. Därför är vi glada att kunna erbjuda ytterligare en till säsongen 2012. Dessutom har vi några 30/60-platser till ...

Nedanstående platser är ansökningsbara från den 23 januari, kl 9,00. Först till kvarn gäller och ansökningar sker ENDAST via telefon 0340-641300. För att det skall bli så rättvist som möjligt tar vi inte emot ansökningar via mejl eller besök på plats.

Helsäsongsplats

R43, 80 mpris: 17.635 kr

Totalpriset inkluderar tomt, vatten och avlopp samt giltighetsmärke till Campingkort. Tomtens elstolpe, 10amp med möjlighet till uppsäkring, är utrustad med elmätare och kostnaden för el 2012 är 2,00 kr per kWh.

Säsongen sträcker sig från den 13/4 till den 2/9 2012, totalt 142 dagar. Vill man kan man skjuta fram ankomstdagen med sju eller fjorton dagar med motsvarande senarelagd avresa.

Anmälningsavgift om 2000 kr betalas i samband med underskrift av kontrakt. Resterande belopp skall vara Apelviken tillhanda senast 45 dagar före ankomst.

När kontrakt skrivits under och anmälningsavgift inbetald anses bokningen vara bindande.

30/60 -platser

Säsongen sträcker sig från den 13/4-1/7 exkl. midsommar som går att boka till för ordinarie pris, samt från 12/8-31/10. I anslutning till dessa datum går det att boka på vecka 27 eller 32 till ordinarie pris, det går ej att boka upp övriga veckor på samma plats.

Säsongen bokas antingen 30 eller 60 dagar och det går även att dela upp boendet i max tre perioder under de datum vi erbjuder 30/60-dagarssäsongen.
Lediga platser inför 30/60-dagarssäsong 2012:

M05
M17
M21
M22
M25

Länk till platskarta

Priset för dessa platser är: 100kr/dygn


Alla tomter har 10 Amp. De är utrustade med elmätare och man betalar för den el man förbrukar. Elpriset för säsong 2012 är 2.00kr/KwH

När kontraktet är underskrivet anses bokningen vara bindande.


Vid samtal den 23 januari kommer vi ta namn, telefonnummer och bestämma vilken plats. Personal kommer senare under dagen ringa upp för att ta övriga uppgifter så som adress m.m. Detta gör vi för att underlätta för er så att väntetiden blir så kort som möjligt. Vi ber er även att ha en rangordning på de platser ni önskar om det skulle vara så att ert förstahandsval redan gått.